Manav Tezgahı Neden Alınmalıdır

Manav Tezgahı Neden Alınmalıdır

Ticaretin altın kuralı vermeden almak Allah’a mahsustur Manav Tezgahı Neden Alınmalıdır. Bunun içindir ki öncelikle bir iş yapacakken yatırım yapmak gerekir. Eğer yatırımsız bir iş olmuş olsaydı herkes o işi yapar ve o işten kimse memnun olmazdı. Tatmin etmez , para kazandırmazdı. Sizde bu işi yapmaya kararlıysanız , öncelikle nerede , neyi , nasıl yapacağınıza karar vermelisiniz. Bu durum manav dükkanları için de geçerlidir. Hatta daha fazla geçerlidir.

 

Manav dükkanları diğer işletmelere benzemez. Elinizde sermaye olan ürünler 1 gün veya 2 gün içinde de fireye çıkabilir. Bütün sermaye fireye , çöpe çıkabilir. O halde manav işletmesi açarken azami dikkat edilmelidir. Öyle ki dükkanın bulunduğu yer , konum , okul veya ibadethaneye yakınlığı gibi bir çok kriterler vardır. Bu durumlar sizlerin satış başarısını artıracaktır.

 

Meyve ve sebze  tezgahları açılacağı dükkanlar tespit edildikten sonra en önemli hususlardan birisi de kullanılacak tezgahtır. Bunun için öncelikle manav dükkanına müşteri nereden girecek ve nereden çıkacak iyi tespit edilmelidir. Böylece müşterinin en çok ihtiyaç duyacağı ürünler geçiş hattında sıralanmış olacaktır. Tezgaha ürün yerleştirilirken bu özellik unutulmamalıdır.

Sonrasında iste meyve ve sebzelerin güneş ışığından korunması gerekir.  Aslında bu durum market içinde ki  bütün durumu da değiştirebilir. Rafların yerleri , konumlarını da değiştirmek gerekir. Güneş ışığı ürünleri bozacaktır.

Yeşillik ürünlerinde yerleri çok önemlidir. Bu ürünleri de güneşten korumak gerekir. Öyle ki yapraklarında bulunan pigmentler çok çabuk deforme olurlar. Aynı zamanda bu tezgahı atık su giderine yakın yerlerde konumlamak gerekir.

Buna benzer çok kritik 100 lerce  madde sayılabilir. Bu hususlara dikkat ettikten sonra en önemli maddelerden biriside manav reyonu modelidir. Öyle ki bütün yatırımı ve çabayı boşa çıkarabilir. Bunun için öncelikle uzman tesislerin  önerisine kulak vermek gerekir. Çünkü onların tek amacı para kazanmak değildir. Markalarını düşünürler , geçmişini düşünürler. Sonrasında maliyetleri düşünürler. Her şekli veya modeli kaliteli ürün sanmak , aynısı demek yapacağınız işi sekteye uğratabilir.

Unutmayın kaliteli ürün yatırım gerektirir. Ekip  gerektirir. Aldığınız ürün sizi yıllar boyu idare etmesini istiyorsanız , bu işi ciddi işletmelerden almanızda fayda vardır.