Doğal Ahsap Manav Reyonu

Doğal Ahsap Manav Reyonu

Doğal Ahsap Manav Reyonu günlük hayatımızda meyve ve sebze tezgahları için favori ürünlerdendir. Özellikle gıda gibi meyve ve sebze ürünleri için doğallık önemli bir algı unsurudur. Öyle ki  o alanlardaki en önemli görsel unsur tezgahtır. Üzerine ürün konulsa da manav reyonu görüntüsünden bir şey kaybetmez. Bu açıdan bakıldığı zaman tezgahta kullanılan doğal ahşap ürünler özelliğini yansıtacaktır.

Doğal Ahşap Manav Reyonu Nasıl Doğallığı Sağlanır?

Öncelikle iskelette metal malzeme kullanılacaktır. Bu bilince varılması gerekir. Metal ise elektrostatik malzeme ile boyanmalıdır. Kullanılan boya özellikle DOĞAL ÜRÜNLERE UYUMLU  olacak şekilde özel bir boya

kullanılmalıdır. Bu boya siyaha benzeyip , ama siyah değildir. Özel olarak ahşaba uygun bir tondur.

Dahasında ürünle temasa geçmeyen yerlere ahşap uygulaması yapılmalıdır. Bu özellikle alt kapak olmak üzere üst alınlık parçası dahil komple ahşap giydirme yapılmalıdır. Bu giydirmeler müşterinin tercihine uygun şekilde değiştirildiğinden sökülebilir yapıda olması faydalıdır.

Doğal Ahşap Manav Reyonu Ahşap Kalitesi Nasıldır?

Piyasada kullanılan sunta üzerine pvc kaplamadır. Bu yönden maliyetli olmasıyla beraber sunta malzemeden üretildiği için kalitesi düşüktür. Öyle ki plastik kaplamayla ahşap görünüm verilse de aslında doğal değildir. Anadolu dan gelen özel ÇAM AĞACI kullanılmalıdır. Bu ağaç üzerine özel boya ve koruma malzemeleri uygulanarak  istenilen görüntü , ceviz , meşe , maun , eskitme gibi uygulamalar yapılabilir.

Doğal Ahşap Manav Reyonunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Metal , doğal ahşap ve aynı zamanda paslanmaz malzemede kullanılabilir. Biz mümkün olduğu sürece bu üç malzemeyi aynı anda kullanmaya çalıyoruz. Öyle ki her malzemenin

ürün üzerindeki yeri ve anlamı vardır. Paslanmaz genelde müşterilerin en çok temas ettiği yerlerde kullanıyoruz. Hijyen açısından paslanmaz malzeme çok önemlidir. Kalite duygusu oluşturmasıyla beraber hiç bir zaman solmayan görüntüsüyle kalite hissini doruklara çıkarmaktadır.

Doğal Ahşap Manav Reyonunda Ahşap Malzeme Seçimi.

Özellikle çam ağacı tercih edilmelidir. Çam ağacı kurutulmuş ve ozonlanmış  olmalıdır. Aksi halde kullanılan ahşapta çarpılmalar ve patlamalar oluşacaktır. Sonrasında ahşap üzerine özel koruyucu , dolgu , boya , cila uygulaması yapılmalıdır.

Doğal Ahşap Manav Reyonunda Paslanmaz Malzeme Seçimi.