Taze Meyve Suyu Ticareti

Meyvelerin taze olarak özel makineler veya aparatlar yardımıyla sıkılıp suyunun kullanıma sunulmasını sağlayan mekanik yapılara Taze Meyve Suyu Standı denir.

Taze Meyve Suyu Neden Tercih Edilir?

Meyve suyu sıvı bir gıdadır. Bu sıvı gıdayı ya marketlerde ambalajlı ürünlerden alırız yada direk en taze şekilde kullanırız. En taze şekilde ise ya posalı yada posasız şekilde almak durumundayız. Yani bir portakalı veya mandalinayı ısırarak direk yemek veya buna benzer gıdaları özel makineler yardımıyla yalnızca suyunu içmek gibi. Bizim burada ilgilendiğimiz alan sulu gıdaların sıkılarak (soğuk sıkım) yöntemiyle sunmak ve bunun ticaretini irdelemek.

Çoğumuz günlük hayatta koştururken müthiş derecede vitamin ve mineral ihtiyacı duyarken aynı zamanda zamanla yarışırız. Yani bir mandalinayı güzelce soyup yemek için zaman bulamayız . Ama bir bardak taze meyve suyuna kimse hayır demez. Öyleyse bu işi en pratik şekilde çözmek ve bunu ticarete dönüştürmek başlı başına bir girişim ticareti konusudur.

Neden Taze Meyve Suyu

Market raflarında satılan meyve suları raf ömürleri uzun olması amaçlandığı için içerisine insan sağlığına azda olsa zararlı kimyasallar konulmaktadır. Öyle olmak zorunda çünkü bazen haftalarca satılmayı bekleyen onca ürün çöp olacaktır. Buda o üründen alınan faydaları sağlamamakla beraber insan sağlığına da olumsuz etki yapmaktadır. İnsan sağlığı göz önüne alındığı zaman kuşkusuz taze bir şekilde sunulan meyve sularıdır.