Satılık Manav Reyonu

Satılık Manav Reyonu

Piyasada genelde sıfır model alınıp ikinci el satılık manav reyonu tezgahları vardır. Bu tezgahların çoğu ömrünü yitirmiş ve daha fazla ömrü olmayan tezgahlardır. Hele ki ahşap malzemeden üretilmiş ise zaten söküldüğü zaman toplamak ta neredeyse yeniden üretmeye eşdeğer maliyetler isterler.

Satılık Manav Reyonu Alırken  Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle sistemin modüler yapıda yapılıp yapılmadığı kontrolü yapılmalıdır. Yani 1 er metreler halinde mi yapılmış yoksa tek parçadan mı üretilmiş. Eğer tek parça halinde yapılmış ise o tezgahı alırken iyi düşünün. Çünkü size yerinden sökün ve alın kurun denilecektir. Yerinden sökülürken bile tezgahın elinizde kalması olası durumdur. Hele ki tek bir ana gövde üzerinde oluşturulmuş ise daha da zordur. Tezgah kesildiği gibi kurulması imkansız hale gelebilir. O halde ister ikinci el olsun isterse sıfır tezgah olsun şu kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

1- Tezgah kaç senedir kullanılıyor?

2- Tezgah ana iskelet üzerine mi kurulmuş?

3-Tezgah modüler yapıda mı?

4-Tezgahta kullanılan malzeme kalitesi nedir?

5-Tezgahın üretici firması kimdir?

6- Tezgah herhangi sıradan bir yere mi yaptırılmış?

 

1- Tezgah kaç senedir kullanılıyor?

Tezgahın kullanım süresi önemlidir. Ortalama DOĞRU ÜRETİCİLER (FABRİKALAR) tarafından  yapılan tezgahlar önemli kriterleri taşıyacak şekilde üretilirler. Bu fabrikaların temel amacı yalnızca satıp para kazanmak değildir. Amacı uzun yıllardır kaliteli marka oluşturmak ve bu marka değeriyle  para kazanmaktır. Bunun için bu markaya zarar gelecek hiç bir olumsuzluğu kabul etmezler. Merdiven altı veya basit ofislerde üretilen tezgahların kullanım ömürleri 1-2 seneyi geçmezken , fabrikalarda üretilen tezgahlar 10 yıl kullanılabilir. Siz 8 yaşındaki bir tezgahı alırsanız. ancak 2 sene sonra tekrar yenisini yaptırmanız gerekir.

2- Tezgah ana iskelet üzerine mi kurulmuş?

Genelde bu işi mobilyacılar veya demir doğramacılar yapmaktadırlar. Bu ürünü bu şekilde üretenler https://rafmax.com.tr olarak cazip görünmektedirler. Çünkü yaptıkları sistemde ünite anlayışı yoktur. Reyonu yerine göre tek parça halinde üretirler. Öyle ki herhangi yer değiştirmek veya taşımak istenirse tezgahı komple parçalamak ve yeniden üretmek gerekebilir. Bunun için tezgahın ana iskelet üzerin de değilde modüler yapıda ve üniteler halinde üretilmiş mi çok önemlidir.