Manav Reyonu Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Manav Reyonu Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Günümüz hayatımızda manav  tezgah seçimi yapılırken  Manav Reyonu Alırken Dikkat Edilecek Hususlar adlı makalemizi mutlaka okuyunuz. Bu makale size bu işle alakalı nasıl yol izlemeniz gerekecek , neler yapmanız lazım sorusunun cevabını verecektir.

Aslında en temel unsur kalitemi , fiyat mı sorusunu sakince yanıtlamakla başlamak yerinde olacaktır. Bu durum meyve ve sebze tezgahları için de geçerlidir. Öyle ki genel çoğunluk fiyata daha ağırlıklı söyleyecektir. İnsanlar çoğu ürünü alırken kandırılma düşüncesiyle yaklaşmaktadır. Bu durum market araçları için de geçerlidir. Öyle durumlarla karşılaşılmaktadır ki adeta insanlar kendilerini olmadık düşüncelere ve saplantılara sokabilmektedirler. Şöyle düşünmekte fayda vardır. Siz bir ürün yaptıysanız , başardıysanız , bu ürünün bir değeri vardır. Malzemesi , işçiliği  veya boyasına varana kadar bir değer ve emek sinsilesi gerektirir. Hal böyleyken kimse ürününü bedavaya satmayacaktır.

Ucuz ürün yoktur aslında. Ekonomik ürün vardır. Bu pozisyonu değerlendirirsek , şeklen benzer olup ta tek seferlik veya çöpten çıkma (kalite açısından) bir ürün sizi tatmin etmeyecektir. Öyleyse iyi ürünü iyi fiyata almak en doğrusudur.

O halde Manav reyonu alırken şunlara dikkat etmek gerekir.

1- Ürünü alacağınız yer , işletme hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Genelde görüşmeler telefonla veya internet sitesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bu görüşmelerde çok fazla yanıltıcı unsurlar kullanılabilmektedir. Öyle ki en çok sahtekarlıklar veya yanlış anlaşılma denilen sebepler burada çok kolay yapılabilmektedir. Bunun için kurumsal bir firma ile çalışmak hem sizin hemde güvenliğiniz için çok önemlidir. Öyle durumlar yaşanmaktadır ki şeklen benzer bir ürün size sunulmakta veya kurulumu yapılmaktadır. Ama siz neresinde  nasıl bir kaynak var , nasıl bir işçilik var bilemezsiniz. Daha ki reyonun bir parçası kırılıp insanların üzerine düşene kadar. Şanslıysanız  küçük kazalarla atlatırsınız. Bu işlerde ciddi yaralanmalar da olabilir. Tezgah yüklüyken bir den aynaların kırıldığını düşünün . Allah Kimsenin Başına Vermesin.

Her zaman bu gibi tehlikelere karşı doğru şirketler le ve doğru insanlarla çalışmanızda fayda vardır. Yoksa olmadık sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu makalemizin devamı olacaktır…