Manav Dükkanını Kimler Açabilir?

Neden Manav Ve Şarküteri

Covid-19 döneminde yapılabilecek en doğru işlerden birisi manav ve şarküteri dükkanı açmaktır. Fakat bu sektör oldukça avantajlı olmakla beraber bir o kadarda riskleri beraberinde taşımaktadır. Öyle ki bu konuda mutlaka tecrübe sahibi olunmalı ve topraktan ,  mevsimlerden ve yaş meyve ve sebze sektöründen de anlamak gereklidir.

Manav Ve Şarküteri Dükkanı Neden Beraber Düşünül melidir?

Öncelikle discount marketleri bilmek gerekir. Market sektöründe ki fiyatları bu marketler belirler. Örneğin makarna, discount marketlerde 1 tl ise siz bunu 2 tl ye satamazsınız. Öyle ki şartları zorladığınızda 1,5 tl yazdığınızda hazır müşterinizden de olursunuz. Bunun için siz raflardaki fiyatı belirleyemezsiniz. Düşünün nasıl bir ticaret olur bu iş.

Ama yaş meyve ve sebze işinde fiyatı siz belirlersiniz. Genel olarak 1 e 3 oranında çarpanları mevcuttur. Yalnız aynı paralelinde bir de şarküteri sektörü vardır. Bu sektör de aynı manav sektörü gibi ticaret yapıldığı bir alandır. Öyle ki ürünün doğallığına kalitesine göre fiyatlar da değişiklik yapılır.

Manav dükkanı ve şarküteri dükkanı yaş meyve ve sebze işinden anlayan birilerinin yapması daha doğru olacaktır. Öyle ki günümüzde gdo lu ürünler oldukça fazlayken bu işte uzmanlık ihtisasını yapmış birilerinin bu işi yapması daha da avantajlı olacaktır.