Günümüzde Manav Dükkanı

Manav kelime anlamı olarak meyve ve sebze demektir. Manavcılık ise meyve ve sebze satılan dükkan, yerleşke demektir. Bazen bir market içinde olabilirken , bazende başlı başına ayrı bir dükkan da olabilir.

Hiç bitmeyecek meslekler arasında manavcılık en baş listede yer almalıdır.  Öyle ki dünyanın dönmesi ne kadar doğal ve her gün beklenen bir şey ise manavcılık ta o denli önemlidir. Şu farkı da unutmamak gerekir. Her manav aynı değildir.

Genelde her ailenin bir doktoru veya bir hekimi vardır. Hatta devlet tarafında ailelere atanan sağlık ocaklarında hekimler mevcuttur. Aynı şekilde herkesin sürekli gitti , alış veriş yaptığı manavı da vardır aslında. İnsanlar o manav dükkanından alışveriş yaptıklarında kendilerini daha güvende , daha sağlıklı alışveriş yapmanın hissiyatını hissederler. Buda onları mutlu ederler. Bunun için bizler her manava mutlaka hizmet kalitesini artırmasını , gelen müşterilere azami ilgi gösterilmesi gerektiği bilgisini sunarız.

İnsanlar A101 veya Şok gibi marketlerden alışveriş yaparken çok fazla şube takıntısı yoktur. Hatta a101 marketinden  den yaptığı alışverişi şok  marketten de rahatlıkla gerçekleştirebilir. Ama bir manav için öyle değildirler. Manav onların aslında biraz özelidir.