Fethiye Manav Reyonu

Fethiye Manav Reyonu

Fethiye bölgesi için tasarlanmış modüler sistem manav tezgahına Fethiye Manav Reyonu denir. Özellikle Kaş , Fethiye, Didim gibi bölgeler için özel olarak dizayn edilmiş manav tezgahıdır.  Öyle ki özellikle yaz dönemlerinde insanların en yoğun olduğu coğrafya bu bölgededir. Bir o kadar da hem yurt dışından  hemde yurt içinden yoğun bir şekilde turist akışı mevcut olup , nüfus bölge mevcudunun 10 katına ve hatta 20-30 katına çıktığı olmaktadır.

Fethiye İçin Manavcılığın Önemi

İnsanların yaşadığı her ortamda gıda ve su  en önemli ihtiyaçtır. Hele ki hava sıcaklıkları yükseldikçe bu ihtiyaç oranları daha da yükselecektir. Bunun için en temel ihtiyaç meyve ve sebzeler  olacaktır.

Turizm için insanlara verilen hizmet ve hizmetin kalitesi çok çok önemlidir. Hele ki turizm sektörü göz önüne alınırsa bu etki daha da artacaktır. Bütün  ülkeler için turizmle gelecek para çok önemli bir etkendir. Bizimde dünyanın gözdesi olmuş müthiş kumsalı , denizi olan bir şehrimizin kötü veya eksik bir şekilde anılması hoş olmayacaktır. Sonraki yıllarda turist kaybına neden olabilecek etkileri mevcuttur.

Öyleyse insanların en temel ihtiyaçlarını karşılama sorunlarını yaşamaması için meyve ve sebze ürünlerini dikkatli ve titiz bir şekilde sunmak gereklidir. Siz ne kadar güzel bir yere veya konuta sahip olursanız olunuz. Temel ihtiyaçları karşılamakta sorunlar varsa orası çok iyi bir yer olmayacaktır.

Fethiye de Manavcılık Nasıl Yapılır?

Öncelikle  ne tür ürünleri satılacağını iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Özellikle suca zengin meyveler daha fazla tercih edilmelidir. Portakal , mandalina , nar gibi ve hatta karpuz ve kavun gibi gıdalar da fazlasıyla tercih sebebi olmalıdır. Fethiye özellikle 35-40 derece üstü sıcakların olduğu bir bölge olduğu için en çok bu ürünlere odaklı hareket etmekte fayda vardır. Tezgahınızı ve dükkanın konumunu buna göre ayarlamakta fayda olacaktır.

Fethiye de sebzeleri özellikle otellerde yoğun bir şekilde talep göstermektedirler. Bunun için otellerle veya pansiyonlarla özel anlaşmalar yapılıp süreli anlaşmalar yapılabilir.