Bursa Manav Reyonu

Bursa Manav Reyonu

Marmara ve Ege  bölgesi için düşünülmüş modern sistem manav tezgahlarına Bursa Manav Reyonu denir. Tek bir manav tezgahı ile sınırlandırmak doğru değildir. Birden fazla modelleri içerir. Duvar tezgahlarından tutunda , orta alan tezgahları, yeşillik tezgahları gibi oldukça farklı çeşit tezgahları içinde barındırır.

Bursa Manav Reyonu Antalya Bölgesine Katkısı Nedir?

Gerek İstanbul’a yakınlığı gerekse de sanayi  bölgelerimizin  başında Bursa gelmektedir. Öyle ki hem yurt içinden hemde yurt dışından oldukça fazla insan çeken bir şehrimizdir. Ve Türkiye ye hatırı sayılır bir döviz kaynağı sağlamaktadır.  İnsanın olduğu her alanda gıda ve meyve ve sebze ihtiyacı baş faktördür. Ve sürekli tedarik edilmesi gereken en temel gıda maddeleri arasındadır. İnsan hayatı için bu kadar önemli olan bir gıdanın doğru ve düzgün bir şekilde insanlara sunulması gereklidir.

Bazı kritik bölgelerde yerleşim planın ,sosyal  uygulama veya sorumluluk programları belediyeler  veya valilikler kanalıyla ciddi  anlamda takip edilmektedir. Çünkü yapılacak yanlış hareketler turist kaybına sebep olup ülke ekonomisine ciddi kayıplar verebilir. Düşünün İstanbul bölgesindeki taksicilerin yabancı turistlere tavrı bir zamanlar yanlıştır. Ve turistler için ciddi bir endişe kaynağıydı.

İnsanlar doğası iklimi ne kadar güzel olursa olsun birde kendisine özellikle sağlığına bir tehdit hissettiğinde de oradan rahatsız olurlar. Bizde insanların en temel ihtiyacı olan gıdaları sunmaktayız. Daha fazla dikkat etmeliyiz.

Bursa Manav Reyonu Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle  gıda için kullanılacağı için kesinlikle bir fabrikadan çıkmış olmasında fayda vardır. Öyle ki üretim prosesleri kontrol altında olmalı ve rastgele üretime izin

antalya manav reyonu

antalya manav reyonu

verilmemiş yapıda olmalıdır. Aslında bu konu bütün bölgelerimiz için geçerlidir. Kullanılan malzeme oksitlenmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Öyle ki işimiz gıda olduğu için dikkat edilecek en temel noktalar arasındadır. Bunun için özel kaplamalı malzemelerden üretilip üzerine de kontrollü özel elektro statik boya kullanılması ürünün kullanım ömrünü uzatırken aynı zamanda hijyen açısından da önemlidir.

Bursa Manav Reyonu Şehir Turizmine Katkısı

Daha önceleri de söylediğimiz gibi turistler özellikle sıcak havalarda ( Bursa bölgesi de her gün yüksek sıcaklık vardır) fazlasıyla meyve ve sebzeye ihtiyaç duyarlar. Bunun için en çok ihtiyaç duyulan manavcılık sektörüdür.