Ahşap Manav Reyonu Fiyatları

Ahşap Manav Reyonu Fiyatları

Piyasada çok farklı Ahşap Manav Reyonu Fiyatları mevcuttur. Bu fiyatların aslında  herhangi bir standardı  olmayıp , Üreticinin kendisine bir rakip belirleyip , o rakibin fiyatlarını baz almaktadır. Eğer satamaz ise fiyatları indirip piyasada kalmaya çalışmaktadır.

Aşağıdaki yorumu bazı ciddi ve ahlaklı şirketleri istisna tutarak yazıyorum;

İşe başladıklarında zaten temel amaç para kazanmak . Bunun için kurulan atölyede zaten herhangi bir kayıt ve kalite olgusu olmamakla beraber tek amaç ürünü şeklen benzetip müşterinin parasını almaktır. Tabii bu düşünce ürünün malzeme kalitesi veya işçilik kalitesi ciddi oranda düşmüş olup tek amaç hızlı bir şekilde para kazanmaktır.

Manav tezgahında ahşap malzeme kalitesi 1. sınıf malzeme olmalıdır. Yapılabilirse sıkıştırılmış sunta üzerine özel ahşap desenli pvc kaplama olmalıdır. Pvc kaplama olması , altında kullanılan malzeme ne olursa olsun kaplama sayesinde zamanla oluşacak deformasyonlar ve yıpranmalar minimumda  olacaktır. Bu malzeme aslında ofis mobilyalarında kullanılan malzemelerdir.  Bu malzeme değilde daha ucuz mdf ve daha ucuz pvc kullanılırsa yani 6 ay sonra görünümünü yitirecek bir ürün yapılırsa fiyat daha da ucuz olacaktır.

Manavda yer yer metal malzeme kullanılmaktadır. Bazı kritik yerlerde özel kaplamalı malzeme kullanılmalıdır. Çoğu bu malzemeyi kullanmayıp normal demir malzeme kullanmaktadır. Hatta A5 – A6 gibi çok düşük kaliteli malzeme kullanmaktadır. Bu durumda yine manav reyonu sorunları 6 ay sonra baş göstermektedir. Bu malzeme normalde bu işi hakkıyla yapanların cnc makineleri bile işlememektedir. Olması gereken kaplamalı malzeme kullanmaktır.

Manav reyonunun tablası hava sirkülasyonu açısından delikli ve ızgaralı olmalıdır. Bu da manav reyonunun fiyatlarını etkilemektedir.

Manav tezgahı modüler yapıda olmalıdır. Bazen mobilyacılar , marangozlar ve demir doğramacılar manav reyonu yapmaktadırlar. Bu yapılan tezgahlar uzun metrajlı ve yerine göre özel yapılırlar. Herhangi bir yer değiştirmede veya revizyonda hurdaya gitme ihtimalleri çok yüksektir. Öyle ki ne revizyon yapabilirsiniz nede değişiklik. Adeta tek kullanımlık mangallar gibidir. Bu reyon sistemi modüler sistemde değil de tek bir monoblog yapıda yapılırsa yine manav reyonu fiyatı daha da düşecektir.