Ahşap Manav Reyonları

 • Ahşap Manav Reyonu (HP-1)

  Doğal ahşaptan üretilmiş manav reyonudur. Ahşap ve metalin olgun buluşmasıdır. Ürünün genel hatları güçlü metal profille ve atalet kazandırılmış metal sac ile bütünlenmiştir.
  Bu sayede bir iskelet oluşturulmuş ve tüm gövde ve ünite akşamları bu direk dediğimiz parçalar üzerinde akuple edilmiştir.

  Sistem genel anlamda metalden oluşmakta olup ön , üst ve yan düzlemler  ahşap ile motiflendirilmiştir. Yapılan bu sistemler modüler ve modül düzeninde yerleştirilme yapılmıştır. Bu sistemin kullanıcı
  tarafı paslanmaz malzeme ile kapatılmakta olup gerekli hijyen ve dinamikler tamamlandırılmıştır.

   

  Doğal Ahşap Manav Reyonu Metal Manav Reyonundan Farkı Nedir?

  Sistem olarak pek fark olmamakla beraber , düzen ve dizayn olarak farklılıklar mevcuttur.

  Doğal Ahşap Manav Reyonunda  Ne Çeşit Ahşap Kullanılır?

  Sistemde ahşapın değişik kombinasyonu kullanılabilir. Ama genel olarak membran kaplama kullanılması tercih gereğidir.

  Manav Reyonunun Ahşap Olmasının  Satışa Tesiri Nedir?

  Manavlarda en  önemli kriter doğallıktır. Bunun içindir ki ahşap kullanılır. Fakat kullanılan ahşabın kalitesi iyi seçilmelidir. Olası aksi durumda (ahşaptaki çürüme , kokma , küf gibi ) sat ışa tesiri negatif sonuçlanmaktadır.

  ÇOCUKLARA YÖNELİK UYGULAMALAR

  Sü permarketler çocuklu müşterileri çok sever. Onlar içi n özel arabalar bile üretirler. Yeter ki huysuzlanmasınlar ve siz de içeride uzun  uzun dolaşın. Üstelik sizin alacağınız ürünler göz seviyenizdeyken çocuğunuzun alması hedeflenen ürünler de alt kısı mlara yerleştirilir ki çocuğunuz görüp isteyebilsin.

  FAZLA SEÇENEK

  İki ürünün fiyatlarını gramajlarını kıyaslayabilirsiniz ama ya karşınızda aynı üründen 12 tane birden varsa ne olacak?  Bütün rasyonel seçimlerinizi bir kenara bırakıp duygusal tercihler yapmaya başlayacaksınız. Ambalajı en güzel olan, reklamı en neşeli olan ya da en yakınızdaki …

  TADIM BÜFELERİ

  Her gittiğiniz markette  illa size ızgarada pişmiş dilim sucuklar ya da küçük peynir küpleri ikram etmeye çalışan birileriyle karşılaşıyorsunuz değil mi? Uzak durun onlardan. Çünkü her ne kadar bedava tadım yapıyormuş gibi görünseniz de nihayetinde hiç aklınızda yokken 3 kangal sucuk, 4 kalıp peynir alıp çıkabilirsiniz. Çünkü size bir şey ikram eden birilerine hayır demekte zorlanır, iyiliğinin karşılığını vermek istersiniz.

  GÜZEL KOKULAR

  Bir önceki maddede bahsettiğimiz sucukların kokusu bir yandan, unlu mamuller reyonunda fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusu bir yandan derken karnınızın acıkmaması imkânsız. İnsanların açken tok hallerine kıyasla daha fazla alışveriş yaptıklarını da bilim kanıtlamış zaten. Eh hazır buraya kadar gelmişken şu kuru pastalardan bir paket alsanız kötü mü olur? Evet, yine geldiniz oltaya.

  MÜZİĞİN TEMPOSU

  Süpermarkette çalan bu sak in müzikler sayesinde her zaman yürüdüğünüzden daha yavaş yürüdüğünüzü fark ettiniz mi hiç? Çünkü o müzik sayesinde sakinleşiyor, acele etmiyor, o tempoda yürüm eye başlıyorsunuz. En iyisi içeri girerken kulaklıklarınız takılı olsun. Sizin müziğiniz, sizin temponuz, sizin alışverişiniz…

  İNDİRİM KARTLARI

  İlk defa gittiğiniz bir süpe rmarket bile olsa size “Falanca kartınız var mıydı?” diye sorar kasiyerler. “Yok” dediğinizde de hemen ücretsiz kart çıkarmanıza yardımcı olmayı teklif eder, bu sayede bilm em ne kadar indirim kazanabileceğinizi söylerler. Güzel tabii ama bu kart sayesinde bütün satın aldıklarınızın kaydının tutulduğunu, karşınıza çıkan reklamların, indirimlerin sizin alma alışkanlıklarınıza göre şekille ndirildiğini de unutmayın.

  BÜYÜK ALIŞVERİŞ ARABALARI

  Alışveriş arabalarının tasa rımının yıllardır aynı olduğunu ama boyutlarının günden güne büyüdüğünü biliyor muydunuz? Peki, bu büyük arabaların içine 3-5 parça ürünü koyup kasaya gitmeye utanıyo rsunuz değil mi? Hiç değilse birkaç parça daha alıp “Sepet dolu görünsün” diye düşünüyorsanız, yapmayın, gel meyin bu oyunlara.

 • Ahşap Manav Reyonu (Code:Hp-2)

  Dikey doğal ahşap reyonu

  Çok katlı ahsap manav tezgahı genel olarak alt kısımları dökme sistemine uygun çalışılmıştır. Orta kısmı istenirse kasa konulabilecek yapıdadır.

   

  manav reyonu, manav rafı, market rafı , raf modelleri , ahşap manav reyonu , sebze reyonu ,
  grocery store, grocery shelf, grocery store shelf, shelf models, wood grocery store, vegetable grocery store,
  livsmedelsbutik, livsmedelsbutik hylla, mataffär hylla, hyllmodeller, trä livsmedelsbutik, grönsaksaffär,
  supermarkt, supermarkt plank, supermarkt plank, plank modellen, houten supermarkt, groente supermarkt,
  продуктовый магазин, бакалейная лавка, полка продуктового магазина, модели полки, продуктовый магазин древесины, овощной продуктовый магазин,
  negozio di alimentari, scaffale per alimentari, scaffale per alimentari, modelli di scaffali, negozio di alimentari in legno, negozio di alimentari di verdure,
  baqqal, baqqal şkafı, baqqal şkafı, raf modelləri, taxta baqqal, tərəvəz baqqal,
  магазин за хранителни стоки, рафтове за хранителни стоки, рафтове за хранителни стоки, модели на шелф, магазин за хранителни стоки в дърво,
  siopa grósaera, seilf grósaera, seilf siopa grósaera, samhlacha seilf, siopa grósaera adhmaid, siopa grósaera glasraí,
  食料品店、食料品棚、食料品店棚、棚モデル、木製食料品店、野菜食料品店、
  식료품 점, 식료품 선반, 식료품 점 선반, 선반 모형, 나무 식료품 점, 채소 식료품 점,
  élelmiszerbolt, élelmiszerbolt polc, élelmiszerbolt polc, polc modellek, fa élelmiszerbolt, zöldség-élelmiszerbolt,
  dagligvarebutikk, matbutikk hylle, matbutikk hylle, hylle modeller, tre matbutikk, grønnsak matbutikk,
  mercearia, prateleira do mantimento, prateleira da mercearia, modelos da prateleira, mercearia da madeira, mercearia vegetal,
  продуктовий магазин, продуктовий полк, полиця продуктових магазинів, моделі шельфу, продуктовий магазин для дерева, продуктовий магазин овочів,
  παντοπωλείο, ράφι παντοπωλείου, ράφι παντοπωλείου, μοντέλα ραφιού, ξυλουργείο ξύλου, μπακάλικο λαχανικών,

 • HP 4 – Ahşap Meyve Ağacı

  Ahşaptan yapılmış meyve ağaclı manav reyonudur. Meyve ve sebze reyonları için yeni bir konsept oluşturulmuş olup ahşapla kombine edilmiştir.

 • HP 62 – Tablalı Ahşap Manav Reyonu

  Tablalı manav reyonu artık ahşap model farkıyla ürün yelpazemize katılmıştır. Alt kısım özel pvc dayanıklı malzeme olup üst kısım aynalı modeldir.

 • Ahşap Patates Soğanlık (Code:Hp29)

  Ahşap malzemeden dizayn edilmiş patateslik manav tezgahıdır.

 • Meyve ve sebze rafı (GH-1)

  Market alışverişi yaparken bunlara dikkat! Marketlerin fazla alışveriş yaptırmak için kullandığı taktikler

  LABİRENT GİBİ KARIŞIK REYONLAR

   

  Alışveriş listenizdekileri ararken marketin içinde dört dönüyorsanız yalnız değilsiniz. Özellikle ekmek, süt, yumurta gibi birçok insanın temel gıda maddeleri arasında yer alan ürünler birbirlerinden çok uzağa yerleştiriliyor ki siz ihtiyaçlarınıza ulaşmak için sağa sola bakınırken listenizle ilgisi olmayan şeyleri de görün. Dahası reyonların koridorlar şeklinde olması da dümdüz gidip alacağınızı almaktansa, aralarda dolaşmanıza sebep oluyor.

   

  market1

  SEBZE MEYVE REYONU

   

  Sağlığınız için çok faydalı olan güzeller güzeli sebze ve meyveler, cüzdanınız için o kadar da faydalı olmayabilir. Neden mi? Çünkü markete girer girmez karşımıza çıkan sebze-meyve tezgâhlarının o rengarenk görüntüsü bizi daha fazla para harcamaya itiyor. Renkli sebze ve meyveleri gördüğümüzde bir anda neşeleniyor ve daha fazla para harcamaya eğilimli oluyoruz. Dahası sepetimizi önce sağlıklı malzemelerle doldurduğumuzda ilerleyen raflarda karşımıza çıkacak abur cuburlara elimizi uzatırken de kendimizi o kadar da kötü hissetmiyoruz.

  NEDEN SAAT KULLANMIYORLAR?

  Sağlığınız için çok faydalı olan güzeller güzeli sebze ve meyveler, cüzdanınız için o kadar da faydalı olmayabilir. Neden mi? Çünkü markete girer girmez karşımıza çıkan sebze-meyve tezgâhlarının o rengarenk görüntüsü bizi daha fazla para harcamaya itiyor. Renkli sebze ve meyveleri gördüğümüzde bir anda neşeleniyor ve daha fazla para harcamaya eğilimli oluyoruz. Dahası sepetimizi önce sağlıklı malzemelerle doldurduğumuzda ilerleyen raflarda karşımıza çıkacak abur cuburlara elimizi uzatırken de kendimizi o kadar da kötü hissetmiyoruz.

 • Orta Alan Manav Reyonu (Mr-37)

  Ahşap orta alan çift katlı manav reyonudur. Özellikle üst kısımları da  iki katlı yapılmıştır.

  PAHALI ALGISINDA DEĞİŞİKLİK

  Süpermarketlerde çok satılması hedeflenen pahalı ürünler, daha az satılması sorun olmayacak aşırı pahalı türdeşlerinin yanına konur. Böylece “Aa o kadar da kötü değilmiş” demeniz beklenir. Nitekim siz de tam olarak bunu der, normalde pahalı diye almaktan vazgeçeceğiniz bir şeyi alıp çıkmış oluverirsiniz.

  KASANIN YANINDA SATILANLAR

  Bütün zararlı yiyeceklerin çağrılarına karşı çıkarak ihtiyaçlarınızı alıp kasaya kadar geldiniz. Yeni bir sınavla karşı karşıyasınız. O üç kere görüş başınızı çevirdiğiniz çikolata kasanın yanında duruyor ve nedense bu sefer direnemeyip alıyorsunuz. Bunun nedeni “ego tükenmesi” denen durum. Kendinizi kontrol kaynaklarınız zaten sınırlı ve zaman içinde de tükeniyorlar. Tam “Kasaya geldik oh artık rahatız” dediğinizde gafil avlanıyorsunuz.

  DAR KASA KORİDORU

  Sağından solundan mütemadiyen abur cuburlar çıkan kasa koridorlarının o kadar dar olmasının nedeni, aldığınız gereksiz şeyleri son anda bırakmak isterseniz koyacak yer bulamayıp mecburen satın almak zorunda kalmanızın hedeflenmesi.

  GÖZ SEVİYESİ KURALI

  Süpermarketlerde, türdeş ürünlerden en pahalı olanı göz hizanıza ya da hemen altına yerleştirilir. En ucuz olan ürünler ise ya en altta ya da en üsttedir. Dolayısıyla onları görme ihtimaliniz pahalı ürünleri görme ihtimalinizden daha zayıftır. O nedenle alışveriş yaparken ilk gördüğünüzü almak yerine bütün rafı taramalısınız.

 • Ahşap Sebze Tezgahı (Code: Mr-1)

  Değişen havalarla birlikte soframıza misafir ettiğimiz sebze ve meyveler de değişim göstermeye başladı. Bu nedenle hangi meyve ve sebzeler daha yararlı, nasıl tüketilmeli?

  Dört mevsimin bir arada yaşandığı ülkemizde kış sebze ve meyvelerini, bu besinlerin yararlarını beslenme ve diyet uzmanı Elif Karacanoğlu anlattı.

  Yaz boyunca kış sebze ve meyvelerinin güneş ışığını çekerek köklerine kadar ulaştırdığını dile getiren Karacanoğlu, “Bu dönemin vazgeçilmez sebze ve meyveleri kereviz, brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak, şalgam, soğan, turp, havuç, lahana, bal kabağı; meyveleri ise, elma, ayva, nar ve armuttur. Bu besinler güneş ışığını daha fazla depoladığı için; enerji, canlılık, dayanıklılık ve ihtiyacımız olan vitamin ile minareleri daha fazla içerirler. Sağlıklı beslenmek için mevsiminde ve dengeli beslenilmesi; sebze ve meyvenin her rengini içeren besinlerin tüketilmesi çok önemli. Kış mevsiminde özellikle sebze ve meyvelerin bol miktarda ve taze olarak, çiğ ya da az pişmiş şekilde tüketilmesi çok sağlıklıdır. Yapraklı sebzeler çiğ ya da az su ile buharlı tencere veya toprak güveçlerde zeytinyağı ile birlikte kısa süreli pişirilerek tüketilmelidir. Brokoli ve lahana gibi sebzeler uzun süre pişirilirse tadı bozulabilir. Köklü sebzeler ise yapraklı sebzelerin aksine çok iyi pişirilmelidir; yoksa hazımsızlık yapabilir. Havuç gibi sebzeler ve meyveleri vitaminlerinin kaybolmaması için kalın doğramak gerekir. Ayrıca meyveleri tok karnına değil; aç karnına ya da yemekten 2-3 saat sonra tüketmek daha faydalıdır” diye konuştu.

  Genel olarak kırmızı ve mor renkli sebze ve meyvelerin yoğun antioksidan içerdiği için kansere karşı koruyucu olduğunun altını çizen Karacanoğlu, “Yeşil renkliler de folik asit açısından çok iyi bir kaynaktır. Tansiyon rahatsızlıklarında önerilir. Sarı renkliler grubuna giren portakal, limon, mandalina C vitamini kaynağıdır. Ancak kuşburnu, kırmızı ve yeşilbiber, kivi, maydanoz ve rokada bulunan C vitamini daha fazladır. C vitamini viral enfeksiyonlara karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Beyaz kan hücresi aktivitesini artırarak kansere karşı güçlü bir koruma sağlayan havuç, ıspanak, brokoli, pırasa gibi sebzeler ihtiyacınız olan A vitaminini karşılamada önemli bir rol üstlenir. Koyu yeşil yapraklı sebzelerden, kırmızı et, tavuk, kuru kayısı ve kuru üzümden demiri; tahıl, sebze, süt ve deniz ürünlerinden magnezyumu; balık ve diğer deniz ürünlerinden selenyumu; yumurta, et, süt, tahıl ve deniz ürünlerinden çinkoyu temin edebilirsiniz. Ancak bu besinlerin hepsinin gün içine dağıtılarak ve hasta olmayı beklemeden tüketilmesi gerekir. Çünkü yapılan çalışmalar koruyucu olanın düzenli beslenme olduğunu göstermektedir” açıklamasında bulundu.

  A’DAN Z’YE KIŞ SEBZELERİ

  – Bal kabağı: Yüksek A vitamini, fosfor ve kalsiyum içeren bal kabağı sadece tatlılarda değil; çorba ve mezelerde de kullanılmalı. Ayrıca lifli yiyeceklerin sık tüketiminin kolon kanserine karşı koruyucu olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

  – Brokoli: A vitamini ve potasyumdan zengin, folik asit için iyi bir kaynak olan brokolinin mineral kaybı en az olacak şekilde pişirilmesi çok önemlidir. Bu nedenle az pişirilmeli ve haşlama suyu dökülmemelidir. Mide ve yemek borusu kanseri tehlikesini azaltır.

  – Brüksel lahanası: Kükürtlü sebzeler grubunda olduğu için güçlü bir kanser savaşçısıdır. Az pişirilmesi veya çiğ tüketilmesi gerekir.

  – Havuç: A, B1, B2 vitamini ve lif kaynağıdır. Enerji verir. Karaciğerin safra salgılamasına ve kolesterolü dengelemesine yardım eder. Su içeriği yüksek olduğu için şeker hastaları rahatlıkla tüketebilir. Ayrıca mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Ancak pişirildikten sonra içindeki maddeler çok kısa bir sürede toksik maddelere dönüşebildiği için hemen tüketilmelidir.

  – Ispanak: Demir yönünden zengin olan ıspanak, diğer yapraklı sebzelere nazaran daha çok protein içerir. Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır. Betakaroten içerdiği için yaşla birlikte ortaya çıkan göz hastalıklarına karşı da etkilidir. Bazı mide kanserlerini önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

  – Kabak: 100 gram kabak günlük folik asit ihtiyacının dörtte birini karşılayabilir. Haşlanmış kabakta bulunan karoten maddesi etkili bir antioksidandır. Yüksek orandaki potasyum sıvı-tuz dengesini sağlar.

  – Karalahana: Kalsiyum, bakır, demir, potasyum ve C vitamini bakımından zengindir; ayrıca kükürt içerir. Çiğ olarak yemek veya sıkarak suyunu içmek daha faydalıdır. Kansızlığı giderir, idrar söktürür. Mide ve bağırsak yaralarını yumuşatır. Kabızlığı giderir. Kandaki şeker miktarını düşürür. Vücudu hastalıklara ve kansere karşı korur. Sarılık ve safra kesesi hastalıkları için iyidir. Astımda faydalıdır. Romatizma, siyatik, lumbago ve Apsede yararlıdır. Ses kısıklığını giderir, iştah açar. Ancak guatrı olanlar tüketmemelidir.

  – Kereviz: Kükürtlü sebzelerdendir ve kesildikten sonra en kısa sürede tüketilmesi faydalıdır. Sakinleştirici özelliğinin yanı sıra kanı temizler, kilo almayı önler ve böbrekler için çok yararlıdır.

  – Kırmızı ve sarı soğan: Sarı ve beyaz olanların besin öğeleri biraz daha yoğun olmasına rağmen her ikisi de güçlü antioksidanlardır. Savunma sistemini güçlendirir. Grip, nezle, astım gibi enfeksiyonlarda sarımsakla birlikte etkin bir role sahiptir. Öksürük söktürücüdür; bronşları temizler. Kemik erimesine iyi gelir. Kandaki şeker seviyesinin düşürülmesine yardımcı olduğu için şeker hastaları tarafından rahatlıkla kullanılabilir. İdrar söktürücüdür. Böbreklerde biriken kum ve taşların dökülmesine yardımcı olarak böbrek ağrısını dindirir. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında kullanılır. Kalp damar sağlığı açısından faydalıdır. Çiğ olarak tüketildiğinde mideyi güçlendirir, sindirim sistemini uyarır, idrarı artırır. Ancak mide rahatsızlığı olanlar çiğ olarak tüketmemelidir. Kırmızı soğan sigara içenlerde biriken nikotinin vücuttan atılmasında önemli bir role sahiptir. Kanda yükselmiş olan lipit miktarını düşürür. Safrayı incelterek, karaciğerin rahat çalışmasını sağlar.
  – Lahana: Yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum sağlıklı bir cilt verir. Mide ve yemek borusu kanseri tehlikesini azaltır. Sadece lahana çeşitlerinde bulunan U vitamini, mide ve bağırsakların iç yüzeyini koruyor, oralardaki yaraların iyileşmesini sağlıyor.

  – Marul: Su içeriği yüzde 95 civarındadır. A vitamini içerir.

  – Mantar: Yüksek enerji, potasyum ve protein içerir. Yağ oranı çok düşüktür.

  – Maydanoz: İdrar söktürücü olan maydanoz C vitamini açısından çok zengindir. Aynı zamanda A vitamini ve potasyum için iyi bir kaynaktır. Taze tüketilmesi, pişmiş haline göre daha besleyici olmakla birlikte, ödem atıcı olarak, kaynatılıp suyu içilebilir. Yüksek tansiyonu düşürür, kalbin yorulmasını önler, kansızlığı giderir, safra akışını kolaylaştırır. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Böbrek iltihabı olanlar maydanoz yememelidir.
  – Patates: Yüksek miktarda nişasta, B ve C vitamini içermesine rağmen, pişirme esnasında ciddi kayıplara uğrar. Aynı zamanda sinir sisteminin düzenli çalışmasını engelleyen bazı toksik maddeler de içerir ve bu toksik maddeler ancak çok iyi pişirildiğinde etkisiz hale gelir. Bu yüzden patatesin çok iyi pişirilmesi de gerekir. Kabuğunun çok ince soyulması vitamin kaybını azaltmak için çok önemlidir. Beyindeki serotonin adlı kimyasal maddenin kendisini yenilemesini sağlar. Antioksidanlar yönünden çok zengindir. Kandaki şeker seviyesini düşürerek kanı temizlediği için şeker hastaları rahatlıkla tüketebilir. Susuzluğu ve karaciğer şişliklerini giderir. Ser bir şey yutulduğunda yabancı maddenin zarar vermeden çıkmasını sağlar. El ve ayak çatlaklarında faydalıdır.
  – Rezene: Uçucu yağlar içerdiğinden kaynatılması yerine sıcak suda bekletilmesi tercih edilmelidir. Anne sütünü artırma konusunda önemli yardımcılardan biridir. Kalsiyum, potasyum gibi minerallerin yanı sıra B vitamini de içerir. Vücut direncini artırır. Düzenli kullanıldığında kolesterolü düşürür.
  – Salatalık: Cilt bakımının vazgeçilmez ürünlerinden biri olan ve kükürt içeren salatalık; vücudun enfeksiyonlara karşı dayanıklılığını artırmasının yanı sıra kolesterolü düşürür. Kasları gençleştirerek; deri hücrelerine elastikiyet verir. Hassas ciltlerde meydana gelen kaşıntı, pullanma ve gerginliği önler. Kabızlığı önler, böbrek ve kalp hastalıklarında vücutta biriken suyun atılmasına yardımcıdır.
  – Sarımsak: Enerji verir. Kükürt ve sülfürden zengin olduğu için güçlü bir kanser savaşçısıdır. A, B, C, P vitaminleri içerir. Yüksek tansiyonu düşürür. Kanı temizler. İştah açar. Hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Romatizma ve eklem iltihaplarında yararlıdır.
  – Şalgam: Kalsiyum, demir ve magnezyumdan zengindir. A, C ve B vitamini içerir. Kalsiyum, potasyum ve demir içerir. Kemik ve dişleri güçlendirir. Daha çok suyu tüketilir. İştahı açar. Vücuttaki toksinleri atmak için hem yenmesi hem de suyunun tüketilmesi oldukça sağlıklıdır. Mide ve karaciğere faydalıdır.
  – Tere: Yapısındaki madeni tuzlar ve vitaminler sayesinde, kani mikroplardan temizler, hastalıklara karşı direncimizi artırır. Böbrek taşlarını eriterek düşmesini kolaylaştırır. Kandaki şeker oranını düşürür. Güç vericidir, dermansızlık ve halsizliğe iyi gelir.
  – Turp: Özellikle siyah turp, çok daha yüksek miktarda besin öğesi içerir ve böbrekler için yararlıdır. Potasyum için iyi bir kaynaktır. Halsizliğe iyi gelir. Tokluk hissi sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarının giderilmesinde iyi bir yardımcıdır.

  A’DAN Z’YE KIŞ MEYVELERİ

  – Armut: Sulu ve tatlı bir meyve olan armut yemeklerden önce tüketilmelidir. Zengin karoten içeriği nedeniyle sarı, yeşil renge sahiptir. A, B1,B2,B3,B6 ve C vitamininden zengindir. Kabuklu olarak tüketilmesi, bağırsak sağlığı açısından çok faydalıdır. Kabızlığı tedavi etmek için sık sık tüketilebilir. Kandaki üre asidi ve üre tuzlarını dışarı atarak böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar.

  – Ayva: Altın sarısı renginde hoş kokulu bir meyve olan ayva A ve B vitaminleri, yüksek miktarda potasyum ile tanin ve kireçli tuzlar içerir. Zindelik verir. Çekirdekleri yoğun pektin içerdiği için ishal önleyici olarak kaynatılıp suyu içilebilir. Bronşit, müzmin öksürük ve verem tedavisinde kullanılır.

  – Elma: A ve C vitamini içeriği yoğundur. Ayrıca çözünen ve çözünmeyen lifler içermesi nedeniyle hem ishal hem de kabızlık tedavisinde kullanılır. Yine kolon kanserlerinden korunmak adına sıklıkla tüketilmelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir; sindirimi kolaylaştırır. Kolesterole iyi gelir. Kokusu rahatlatır ve kan basıncını düşürür. Artrit, romatizma ve gut hastalıklarına karşı da yararlıdır.

  – Greyfurt: C Vitamini açısından zengin olan greyfurt bağışıklık sistemi için yararlıdır. Ancak ilaç kullanıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var.

  – Kivi: C vitamini deposu olan kivi enfeksiyonlarla mücadele etmek ve cilt kusurlarını engellemek için faydalıdır.

  – Mandalina: Zengin C vitamini içeriğiyle, özellikle kış aylarında soğuk algınlığı, nezle ve gribe karşı savunma mekanizmamızı güçlendirir. Yüksek orandaki potasyum içeriğiyle yüksek tansiyonu düşürür.

  – Nar: Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için sıklıkla tüketilmelidir. Folik asit, A ve C vitaminleri içerir. Ayrıca selenyum, magnezyum, fosfor gibi mineralleri çok fazla içermesi nedeniyle, halsizlik durumlarında da kullanılabilir.

  – Portakal: C vitamini ve folik asit kaynağı olan portakal bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansızlığa iyi gelir.

   

  Mit dem wechselhaften Wetter änderten sich die Früchte und Gemüse, die wir an unserem Tisch servierten. Welche Früchte und Gemüse sind nützlicher und wie sollten sie konsumiert werden?

  Eines, das unser Land vier Jahreszeiten von Gemüse im Winter erlebt und Früchte, die Vorteile dieser Nährstoff Ernährung und Diät-Experte sagte Elif Karacanoğl.

  Winter Gemüse und Obst der ganze Sommer durch die Sonnenlicht Intonation Reichweite zu den Wurzeln ziehen Karacanoğl „Diese Zeit unverzichtbar Gemüse und Früchte, Sellerie, Brokkoli, Rosenkohl, Spinat, Rüben, Zwiebeln, Radieschen, Karotten, Kohl, Kürbis, während Früchte, Äpfel, Quitte, Granatapfel und Birnen, weil diese Lebensmittel Sonnenlicht mehr Energie speichern, Vitalität, Ausdauer und enthalten wir Minarette brauchen mehr mit den Vitaminen Saison eine gesunde Ernährung zu essen und eine ausgewogenen zugeführt;.. der Verzehr von Lebensmitteln, jede Farbe von Obst und Gemüse enthält, ist sehr wichtig, Winter. Saison, vor allem in großen Mengen von Gemüse und Früchten und frisch rohe oder ungekochte verzehrt werden, so dass es sehr gesund ist. belaubtes Gemüse roh oder weniger Wasser zusammen mit dem Olivenöl in einem Dampftopf oder Boden Eintopf gekocht kurz verzehrt wird. Gemüse wie Brokkoli und Kohl dauert länger gekocht Makel Gewurztes Gemüse sollte im Gegensatz zu Blattgemüse sehr gut gekocht werden oder unverdaulich sein. Gemüse und Früchte wie Karotten, Karotten, Vitamine in dicken Fett verlieren. Auch die Früchte sind nicht voll; Es ist sinnvoller, nach 2-3 Stunden auf nüchternen Magen oder Essen zu konsumieren “, sagte er.

  In der Regel rot und lila Früchten und Gemüse intensiv Antioxidans Karacanoğl von Unterstreichungen, die vor Krebs schützen, denn sie enthält „grün auch eine sehr gute Quelle für Folsäure ist. Es wird empfohlen, die Blutdruckstörungen. Orange tritt in die gelbe Gruppe, Zitronen, Mandarinen Vitamin C-Quelle. es ist jedoch Hagebutte, roten und grünen Paprika, Kiwi, Vitamin C in Petersilie und Raketen mehr. Vitamin C hat eine schützende Wirkung gegen Virusinfektion. Weiße Blutkörperchen Karotten bieten starken Schutz gegen den Krebs durch die Aktivität, Spinat zu erhöhen, Brokkoli, Lauch, wie Gemüse, die brauchen wird eine wichtige Rolle spielt bei der Erfüllung der Vitamine. Dunkelgrünes Blattgemüse, rotes Fleisch, Huhn, getrocknete Aprikosen und Rosinen aus Eisen, Getreide, Gemüse, Magnesium aus Milch und Meeresfrüchten, Fisch und Selen als andere Meeresfrüchte, Eier, Fleisch, Milch, Getreide und Meer Produkte aus Zink Alle diese Nährstoffe sollten jedoch täglich verzehrt und konsumiert werden, ohne dass sie darauf warten müssen, krank zu werden. Denn die Studien zeigen, dass der Schutz die regelmäßige Ernährung ist “, heißt es in der Stellungnahme.

  HOCHZEITSGEMÜSE

  – Kürbis: Kürbis mit hohem Vitamin A, Phosphor und Kalzium ist nicht nur in Desserts; Suppe und Vorspeisen. Darüber hinaus hat sich gezeigt, dass der häufige Verzehr von Ballaststoffen vor Darmkrebs schützt.

  – Brokkoli: Vitamin A und Kalium reicher Mineralverlust Brokkoli ist eine gute Quelle für Folsäure ist sehr wichtig für das Kochen minimal. Aus diesem Grund sollte nicht abgekochtes und abgekochtes Wasser nicht gegossen werden. Reduziert das Risiko von Magen- und Speiseröhrenkrebs.

  – Rosenkohl: Es ist ein starker Krebskämpfer, weil es in der Gruppe der schwefelhaltigen Gemüse ist. Es sollte weniger gekocht oder roh verzehrt werden.

  – Karotten: A, B1, B2 Vitamin- und Faserquelle. Es gibt Energie. Hilft der Leber dabei, Galle auszuscheiden und Cholesterin auszugleichen. Da der Wassergehalt hoch ist, können Diabetiker leicht konsumieren. Auch gut für Magen- und Darmbeschwerden. Die Inhaltsstoffe sollten jedoch in sehr kurzer Zeit konsumiert werden, da sie in toxische Substanzen umgewandelt werden können.

  – Spinat: Spinat, reich an Eisen, enthält mehr Protein als andere Blattgemüse. Reduziert den Blutdruck, reduziert die Blutgerinnung. Da es Betakarotin enthält, ist es auch gegen altersbedingte Augenkrankheiten wirksam. Es wurde gezeigt, dass es Magenkrebs verhindert und das Immunsystem stärkt.

  – Kürbis: 100 Gramm Kürbis können ein Viertel des täglichen Bedarfs an Folsäure decken. Das Karotin in gekochtem Kürbis ist ein wirksames Antioxidans. Der hohe Kaliumanteil sorgt für das Flüssig-Salz-Gleichgewicht.

  – Karalahana: Es ist reich an Kalzium, Kupfer, Eisen, Kalium und Vitamin C; Es enthält auch Schwefel. Es ist nützlicher, Wasser roh zu essen oder auszupressen. Entfernt Anämie, harntreibend. Erweicht Magen- und Darmwunden. Beseitigt Verstopfung. Reduziert die Menge an Zucker im Blut. Schützt den Körper vor Krankheiten und Krebs. Es ist gut für Gelbsucht und Gallenblasenerkrankungen. Nützlich bei Asthma. Es ist nützlich bei Rheuma, Ischias, Hexenschuss und Apsis. Behebt Heiserkeit, Appetit. Wer jedoch nicht konsumieren sollte.

  – Sellerie: Schwefel ist aus Gemüse und es ist nützlich, so bald wie möglich nach dem Schneiden verbraucht werden. Reinigen Sie das Blut sowie die beruhigende Funktion, um Gewichtszunahme zu verhindern

   

  مع تغير الطقس ، بدأت الخضروات والفاكهة التي استضفناها على مائدتنا تتغير. ما هي الفواكه والخضروات الأكثر فائدة وكيف ينبغي استهلاكها؟

  وقال أحد أن شهدت بلادنا أربعة مواسم من الخضروات والفواكه في فصل الشتاء، وفوائد هذا النظام الغذائي والتغذية، وخبير المواد الغذائية أليف Karacanoğl.

  الخضروات الشتوية والفواكه طوال فصل الصيف عن طريق سحب وصول أشعة الشمس معربا إلى جذور Karacanoğl “هذه الفترة هي الخضروات التي لا غنى عنها والفواكه، والكرفس، والبروكلي، وملفوف بروكسل، والسبانخ، واللفت والبصل والفجل والجزر والملفوف والقرع، في حين أن الفواكه والتفاح، السفرجل والرمان والكمثرى لأن هذه الأطعمة أشعة الشمس أكثر تخزين الطاقة والحيوية والقدرة على التحمل واحتواء نحن بحاجة المآذن أكثر مع الفيتامينات الموسم لاتباع نظام غذائي صحي وتغذية متوازن ل.. من استهلاك الأطعمة التي تحتوي على كل لون من الفواكه والخضروات مهم جدا في فصل الشتاء. الموسم، خصوصا في كميات كبيرة من الخضروات والفواكه الطازجة وإلى أن تستهلك نيئة أو غير مطبوخ جيدا لذلك هو صحي جدا. الخضراوات الورقية النيئة أو أقل من الماء مع زيت الزيتون في وعاء البخار أو التربة الحساء المطبوخ لفترة وجيزة إلى أن تستهلك. الخضراوات مثل البروكلي والملفوف وقتا أطول المطبوخة طعم المتدهور يجب طهي الخضراوات المتجذرة جيدًا على عكس الخضراوات المورقة أو قد تكون غير قابلة للهضم. الخضار والفواكه مثل الجزر والجزر والفيتامينات التي يجب أن تضيع في جريئة سميكة. كما أن الثمار ليست ممتلئة. من الأفضل أن تستهلك بعد 2-3 ساعات على معدة أو وجبة فارغة “.

  في الفواكه والخضار مضادات الأكسدة الشديدة Karacanoğl من التسطير التي تحمي ضد سرطان لاحتوائه على “الأخضر هو أيضا مصدر جيد جدا من حمض الفوليك. العامة والأحمر والأرجواني من المستحسن أن اضطرابات ضغط الدم. أورانج يدخل الفريق الأصفر، الليمون، اليوسفي فيتامين مصدر C. ومع ذلك، فقد ارتفع الورك، والفلفل الأحمر والأخضر والكيوي، وفيتامين C في البقدونس والصواريخ أكثر. فيتامين C له تأثير وقائي ضد العدوى الفيروسية. البيضاء الجزر خلايا الدم توفير حماية قوية ضد السرطان عن طريق زيادة النشاط، السبانخ، القرنبيط، والكراث، مثل الخضروات، والتي تحتاج سوف تلعب دورا هاما في تلبية الفيتامينات. الداكنة الخضار الورقية الخضراء، واللحوم الحمراء، والدجاج، والمشمش المجفف والزبيب من الحديد والحبوب والخضروات والمغنيسيوم من الحليب والمأكولات البحرية والأسماك والسيلينيوم من غيرها من المأكولات البحرية والبيض واللحوم والحليب والحبوب والبحر منتجات الزنك ومع ذلك ، ينبغي استهلاك كل هذه العناصر الغذائية في يوم بعد يوم ، واستهلاكها دون الانتظار للمرض. “لأن هذه الدراسات تظهر أن الوقاية هي النظام الغذائي المنتظم”.

  عرس الخضر

  – القرع: القرع مع ارتفاع فيتامين (أ) والفوسفور والكالسيوم ليس فقط في الحلويات. الحساء والمقبلات. بالإضافة إلى ذلك ، فقد ثبت أن الاستهلاك المتكرر للأطعمة الليفية هو وقائي ضد سرطان القولون.

  – القرنبيط: فيتامين (أ) والبوتاسيوم غنية فقدان المعدنية القرنبيط هي مصدر جيد لحمض الفوليك مهم جدا لطهي ليكون ضئيلا للغاية. لهذا السبب ، يجب عدم صب الماء المغلي و المطبوخ جيداً. يقلل من خطر الاصابة بسرطان المعدة والمريء.

  – براعم بروكسل: إنه مقاتل سرطان قوي لأنه في مجموعة الخضروات الكبريتية. يجب أن يتم طهيه أو استهلاكه بشكل خام.

  – الجزر: A ، B1 ، B2 فيتامين ومصادر الألياف. إنه يعطي الطاقة. يساعد الكبد على إفراز الصفراء وتوازن الكوليسترول. لأن محتوى الماء مرتفع ، يمكن أن تستهلك مرضى السكري بسهولة. جيد أيضا لاضطرابات المعدة والأمعاء. ومع ذلك ، ينبغي استهلاك المكونات في وقت قصير جدًا حيث يمكن تحويلها إلى مواد سامة.

  – السبانخ: يحتوي السبانخ ، الغني بالحديد ، على بروتين أكثر من الخضار الورقية الأخرى. يقلل من ضغط الدم ، ويقلل من تخثر الدم. بما أنه يحتوي على بيتاكاروتين ، فهو فعال أيضًا ضد أمراض العيون التي تحدث مع تقدم العمر. وقد تبين أن منع بعض سرطان المعدة وتقوية جهاز المناعة.

  – القرع: يمكن أن تلبي 100 جرام من اليقطين ربع الحاجة اليومية لحمض الفوليك. كاروتين في اليقطين المسلوق هو مضاد للأكسدة فعالة. نسبة عالية من البوتاسيوم يوفر توازن الملح السائل.

  – كارالهانا: غني بالكالسيوم والنحاس والحديد والبوتاسيوم وفيتامين ج. كما تحتوي على الكبريت. من الأفضل أن تأكل الماء كمادة خام أو ضغط. يزيل فقر الدم ، مدر للبول. يلين المعدة والجروح المعوية. يزيل الإمساك. يقلل من كمية السكر في الدم. يحمي الجسم من الأمراض والسرطان. انها جيدة للاليرقان وأمراض المرارة. مفيد في الربو. ومن المفيد في الروماتيزم ، وعرق النسا ، ألم الظهر والصدر. إصلاح بحة في الصوت ، وشهية. ومع ذلك ، أولئك الذين لا ينبغي أن تستهلك.

  – الكرفس: الكبريت من الخضروات ومن المفيد استهلاكه في أقرب وقت ممكن بعد القطع. تطهير الدم فضلا عن ميزة تهدئة ، ومنع زيادة الوزن

 • Tablalı Orta Alan Manav Tezgahı(Code:Hp-81)